szkoła zdalna warto?

Opinie i komentarze nt. szkół językowych.

szkoła zdalna warto?

Postautor: tlumacz1994 » 20 lis 2015, 0:42

bierzecie pod uwagę szkoły zdalne z języka angielskiego??
mam na imię paweł strudiuje medycyne mam nadzieję że szybko znajdę prace jeśli nie mam w rezerwie zdany certyfikat z języka angielskiego będę mógł wyjechać za granicę moze tam odnajdę swoje szczęście i rodzinę bardzo mi brakuje tego że nie mam rodziny
tlumacz1994
newbie
 
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2015, 0:09


Re: szkoła zdalna warto?

Postautor: jowkakotka » 01 wrz 2016, 18:58

ja wgl takiej możliwości nauki nie rozważam, jak dla mnie jest absolutnie bez sensu i nie widzę tego, dobra szkoła językowa to jednak jest absolutna podstawa i kontakt twarzą w twarz zarówno z lektorem jak i grupą jest dla mnie nie do zastąpienia, sama chodzę na kurs do lincolna i absolutnie na żadną inną szkołę bym ich nie zamieniła, genialne podejście do słuchacza, duża otwartość i faktycznie nastawienie żeby nauczyć a nie tylko odbębnić godziny za które się zapłaciło, do tego dobra atmosfera i rzeczywiście ja u siebie widzę znaczne postępy no a to jest przecież najważniejsze
jowkakotka
newbie
 
Posty: 14
Rejestracja: 21 lip 2016, 9:51

Re: szkoła zdalna warto?

Postautor: Rybitwa » 09 wrz 2016, 12:34

Dlaczego nie? Ja zdecydowanie rozważam taką opcję i jestem zdania, że lektor online niczym specjalnym nie różni się od takiego, którego mogę dotknąć. Przecież w nauce języka nie ma dla mnie znaczenia, czy dotykam lektora, czy też nie. A mam z nim tak samo kontakt wzrokowy i przede wszystkim rozmawiam z nim. A czy to jest na żywo, czy przez Skype, jakie to ma znaczenie? Dla mnie żadnego, poza faktem, że siedzę sobie w domu i nie muszę tracić czasu i kasy na dojazdy. Dziś właśnie zamierzam zrobić wstępny test http://www.empikschoolonline.com/ I mam nadzieję, że jak dobrze pójdzie zapiszę się na taki kurs internetowy. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Żyjemy w dobie internetu i trzeba z tego korzystać.
Rybitwa
newbie
 
Posty: 14
Rejestracja: 09 wrz 2016, 12:09

Re: szkoła zdalna warto?

Postautor: okorsik » 12 gru 2016, 10:16

Właśnie też myślę o zdalnej nauce, ktoś ma jakieś szersze doświadczenia?
okorsik
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2016, 10:13

Re: szkoła zdalna warto?

Postautor: Skrzatt » 13 gru 2016, 15:36

a czemu zdalnie nie? jeśli będą np. filmy lektorów i ma się już jakieś pojęcie...
Skrzatt
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 gru 2016, 15:30

Re: szkoła zdalna warto?

Postautor: xaawerry2 » 14 gru 2016, 10:43

Zawsze warto spróbować. W końcu z YT też można się dużo nauczyć.
xaawerry2
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 gru 2016, 17:43

Re: szkoła zdalna warto?

Postautor: narida » 17 gru 2016, 10:22

Warto. Ale taniej jak sobie znajdziesz osobę anglojęzyczną i z nią zaczniesz rozmawiać :)

______________
Aniamcje dla dzieci
narida
newbie
 
Posty: 7
Rejestracja: 07 gru 2016, 10:16

Re: szkoła zdalna warto?

Postautor: monika082 » 10 mar 2017, 14:18

Tak naparwdę każdy ma inne zdolności językowe, także trzeba samemu znaleźć sposób na naukę języków obcych. Tak czy inaczej, najszybciej można nauczyć się angielskigo, przebywając za granicą. Dobrym rozwiązaniem są kursy językowe zagraniczne typu http://kursyjezykowezagranica.info.pl/i ... a-brytania można sobie wybrać kierunek podróży, są róże opcje. Praktyczne używanie języka obcego, to całkiem co innego, niż gramtyka i wkuwanie słówek.
monika082
junior fellow
 
Posty: 365
Rejestracja: 24 paź 2016, 12:56

Re: szkoła zdalna warto?

Postautor: moneygrabbing » 16 mar 2017, 23:42

Sądzę, że takie rozwiązanie może nie byc dobre jeśli nie masz wystarczająco dużo samodyscypliny aby usiąść i się uczyć. Jeśli tak jest to na pewno lepiej spiszą się w Twoim przypadku kursy w szkole językowej :)
Awatar użytkownika
moneygrabbing
newbie
 
Posty: 14
Rejestracja: 24 maja 2016, 20:19

Re: szkoła zdalna warto?

Postautor: candy6 » 27 cze 2017, 15:01

Osobiście wolę zajęcia stacjonarne, bo te zdalne nie wydają mi się tak efektywne...Nigdzie tak dobrze nie nauczysz się języka, jak w dobrej szkole i pod okiem lektorów. Warto zainwestować w takie lekcje, tym bardziej że nauczysz się dzięki nim nie tylko przydatnych zwrotów, wymowy ale przede wszystkim nabierzesz śmiałości w mówieniu :) Tu masz na dobrą szkołę: http://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-hiszpanski/
candy6
junior fellow
 
Posty: 145
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:25

Re: szkoła zdalna warto?

Postautor: nataliagli » 11 lip 2017, 12:39

Moim zdaniem warto jeśli nie możemy zapisać sie na zajęcia stacjonarne. Jeśli pracujemy w nieżyciowych godzinach, nie chce nam się chodzić na zajęcia. Albo mieszkamy w pewnej odległości od szkoły.

Proponuję zorientować się czy takich zajęć nie ma przypadkiem w Speak up:
https://speak-up.pl/

Aktualnie chodzę do szkoły na ich kurs stacjonarny, ale wydaje mi się,że mieli tam kursy w formie online (szczególnie,że sama wiele zajęć wykonuję w domu przez internet).
Awatar użytkownika
nataliagli
greenhorn
 
Posty: 52
Rejestracja: 04 kwie 2016, 5:34

Re: szkoła zdalna warto?

Postautor: adampawlowski » 21 sie 2017, 11:17

Ja na pewno nie zdecydowałbym się na zdalny kurs. Nic nie jest w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. A jeśli chodzi o rozwijanie kompetencji językowych jest to szczególnie ważne. Przewaga kursów stacjonarnych tkwi przede wszystkim w tym, że mamy możliwość przećwiczenia pewnych zachowań językowch w pewnym sensie, w naturalnych warunkach.
adampawlowski
newbie
 
Posty: 42
Rejestracja: 09 wrz 2016, 8:48

Re: szkoła zdalna warto?

Postautor: Megatester » 01 wrz 2017, 23:10

Zdalnie się nie da tak nauczyć jak przeprowadzając konwersacje z człowiekiem face to face.


___________________
Opinie Bankowe Bilgorajska.pl
Megatester
greenhorn
 
Posty: 72
Rejestracja: 24 sty 2017, 22:11




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości